PODLASKA PERSPEKTYWA NANOTECHNOLOGICZNA 2020

2011-03-09

8 marca 2011 r. na Wydziale Zarządzania Politechniki Białostockiej w ramach projektu Foresight technologiczny NT FOR PODLASKIE 2020 Regionalna strategia rozwoju nanotechnologii odbyła się konferencja naukowa zatytułowana „PODLASKA PERSPEKTYWA NANOTECHNOLOGICZNA 2020”. Podczas konferencji prof. Krzysztof Kurzydłowski - Dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju mówił o nanotechnologii jako priorytecie polityki naukowo-badawczej Polski i Unii Europejskiej.

Prezydent Białegostoku prof. Tadeusz Truskolaski przedstawił główne założenia budowy Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Prof. Zofia Narkiewicz z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie zaprezentowała wyniki projektu Foresight FOREMAT.

Wyniki analizy SWOT, wypracowane w trakcie realizacji projektu, przestawiła dr Ewa Glińska.

Na zakończenie konferencji red. Krzysztof Michalski z TV Biznes i Programu I Polskiego Radia poprowadził panel dyskusyjny na temat możliwości realizacji nanotechnologii na Podlasiu.

Relacja z konferencji w TVP3 Białystok

Fot. Dawid Dawidziuk